שיתוף  

 
       
 

מאמרים

לחזרה לנושא: מאמרים

 
 
הצילו! איך לצאת בשלום מגירושין?!
 

מה נחוץ לי כדי לעבור את תהליך הגירושין ולצאת ממנו בשלום? מה הכי חשוב שאדע במבצע הזה? מספר עצות הכרחיות לנחיתה רכה.

מידע והכנה הם כלים יעילים להפחתת חרדותייך ויאפשרו לך היערכות יעילה לבאות. מידע מפזר עמימות ומקנה תחושת ביטחון ושליטה באירועים.

 

אישור ולגיטימציה מעצמך ומסביבתך - למצבך, לרגשותייך, לקשייך האישיים והחברתיים, לתהליכים שאת חווה - יסייעו לך להבין שמדובר בתהליך נורמטיבי הכרוך פעמים רבות, בגירושין.  רמת תובנה גבוהה, תעשיר גם את יכולותייך  ואת העצמתך.

 

נחוצים לך כלים יישומיים לעזרה עצמית שיסייעו לפיתוח יכולתך להתמודד עם השינויים בחייך ולחיזוק אמונתך בעצמך, בכישורייך וביכולותייך. הכלים הללו יכולים להינתן לך בטיפול פרטני (וגם ניתנים בהרחבה ובליווי דוגמאות בספר: יש חיים אחרי הגירושין ) באמצעות מידע, שאלונים, עצות, "טיפים", דוגמאות וסיפורים, תוכלי לעבור תהליך של הבנה, התחזקות, גדילה וצמיחה. 

 

חיזוק 'האני' הפנימי שתחווי בסיום תהליך זה, יגביר את יכולתך להצמיח מחדש את רשת החברים שהתדלדלה  ולפתחה מחדש על פי צרכייך הנוכחיים, השונים  מאלו שהיו לך בעת נישואייך. תדעי לאן לפנות בכדי להכיר חברים חדשים ומכאן גם תתאפשר הכרות עם בני זוג פוטנציאליים.

 

גישה אופטימית וראייה חיובית של חייך והאירועים המתרחשים בהם הינם  הכרחיים לך בעת או לאחר תהליך הגירושין שחווית. תוכלי לנתב עצמך לכך בתרגול, כפי שנחוץ בכל לימוד של דבר חדש, תוך שימוש בדפי עבודה ותרגילים להערכה עצמית, לקבלה ולאהבה עצמית. חשוב לזהות גם את ההיבטים החיוביים בגירושין  על מנת להפיק את המיטב ממצב קיים ולהיבנות ממנו.

 

עשי סדר ב"בלאגן" הרגשי ובבלבול שאולי אופף אותך בשלב כלשהו בהליך הגירושין, ובארגון מחדש של כל המתרחש בחייך בתבניות סדורות. תהליך זה ישמש לך בהמשך כן-שיגור להנעה ולצמיחה.

 

העלאת מודעותך העצמית למצבך כיום, כמו גם הגברת מודעות חברייך/חברותייך ומשפחתך לקשייך, למצבך ולצרכייך המשתנים, יאפשרו לכם לברר ביחד מה ביכולתם לעשות למענך. פעילות משותפת זו תביא לתובנות חדשות והזדהות מחודשת של חברייך עם עולמך, כפי שהוא היום, ותסייע בהפגת חששותיהם מחברתך.  צמיחה אישית מתוך המצוקה - תתרחש בחייך גם באמצעות נקיטת צעדים מעשיים ותכליתיים שתלמדי מה הם, וכן נחוצה לך הנחייה לפיתוח אפיקי חשיבה חדשים, שיכוונו אותך למקורות קשר חברתיים הולמים, ולאופן ניהול אחר של חייך המתחדשים. 

 

חשיבות רבה יש להיכרותך סיפורים מרתקים מחייהן של נשים גרושות אחרות (כמו אלה השזורים בשפע  בספר) . סיפורים אלה יאפשרו לך הצצה לעולמן של אחיותייך לחוויית הגירושין, ויספקו לך מידע, הכוונה, מודלים להזדהות, מַראָה-משקפת לחייך ואף תמיכה וחיזוק.

 

אינך לבד, יקירתי, אלא אחיות רבות לך במצב זהה או דומה לשלך!

 

ד"ר דניה קידר

עו"ס קלינית

מומחית ליחסים, זוגיות, גירושין, העצמה, רשתות חברתיות.

 

מחברת הספר

       יש חיים אחרי הגירושין

         ספר לעזרה עצמית   
לנשים, גברים, בני-משפחה וחברים
סיפורים, מידע, ייעוץ, וכלים להתמודדות

ניתן להתקשר עם ד"ר קידר להזמנת ספרים במחיר מוזל, הרצאות, סדנאות, ייעוץ אישי, הנחייה למטפלים.

כל הזכויות שמורות  למחברת ©    2010

 
 

לחזרה לנושא: מאמרים

 
 


 

   

 

 

ד"ר דניה קידר    נייד: 050-5364703   דואר אלקטרוני: drdania10k@gmail.com
ספרו לחברים על האתר

 

 

האתר נצפה בצורה הטובה ביותר ברזולוציה של 1024X768
האתר עושה שימוש בפלאש. במידה ואינך רואה את דפי האתר יש להוריד  Flash Plug-in
כל הזכויות שמורות לד"ר דניה קידר. אין להעתיק או להשתמש בכל חלק שהוא מהחומרים שבאתר, אלא ברשות מפורשת בכתב מד"ר קידר. חוק זכויות יוצרים חל על כל הטקסטים, צירופי המילים, מטבעות הלשון, התמונות והעיצובים הכלולים באתר זה.

Eliran Dayan
2009-2017

 

 


דף הבית - אודותיי - על הספר - לידתו של הספרלמי ולמה מיועד הספר? - סיפור מהספר - תרגיל מהספר - החיים שאחרי...
- הרצאות - סדנאות - מפגש אישי - ספר לעזרה עצמית - נשים כותבות - מאמרים - שאלות ותשובות - יצירת קשר